Módní značky #1 BONGHEMIA - klobouky

15.01.2022

2021 byl rokem další nové spolupráce. Nyní s lifestylovou značkou Bonghemia zaměřenou na komunitu lidí s láskou k undergroundu, konopné kultuře a kreativní tvorbě. 

Celé to začalo telefonátem od Jakuba, který měl dotaz, jestli bych pro značku, v níž je spolumajitelem, neušil oblečení a doplňky. Sešli jsme se u mě na brněnském showroomu a netrvalo dlouho a padli jsme si do noty. 

Jakubovou hlavní prioritou bylo, že si přeje oblečení vyrábět pouze od lokálních výrobců a proto oslovil mě. Já zas přihodil, že přednostně vybírám látky a galanterii na výrobu oděvů od českých výrobců a že prioritou pro mě je kvalita a dlouhá životnost. Tak jsme si nadšeně plácli na spolupráci, radostné obětí by bylo na první schůzku asi trochu moc.

Jakub si mě chtěl odzkoušet na 50 kusech bílých, látkových klobouků a později měla následovat trička a mikiny, ale o těch až příště... 

Proč zrovna bílých? Bílých proto, aby je následně po ušití bylo možné stylově a originálně pomalovat. Vytáhl jsem látky a galantérku na ukázku a vybrali jsme vhodnou látku vyšší gramáže, vyrobenou, jak jinak, než v české tkalcovně. Jak já to umím, šlo se ještě dál, protože nitě jsem objednal od výrobce z libereckého kraje. Suma sumárum, 100% české klobouky! 

Jakub mi dovezl i jeden klobouk, který měl doma a ukázal pár ilustrativních fotek abych měl představu, na čem budu v následujících dnech pracovat. Podle klobouku a fotek jsem zhotovil střih a ušil prototyp, abysme si řekli, jestli je model dle Jakubových představ nebo by chtěl ještě něco pozměnit. Trefili jsme to na první dobrou!

JDE SE ŘEZAT, STŘÍHAT A ŠÍT!

Dva dny jsem jen vyřezával a stříhal. Přece jen, na 50 kusů klobouků je potřeba 400 dílů a to není jen tak. Pak jsem začal špendlit, šít a zažehlovat jako zběsilej! Pendloval jsem mezi čtyřmi stroji a stolem a jak se sešíval jeden díl k druhému, začínal toho být pořádný kopec. 

UŠITO, TEĎ POMALOVAT, KLUCI!

Finále, klobouky ušité, štítky s logem nachystané, ale jejich čas ještě nepřišel. Teď totiž klobouky putovaly ke klukům z @cosmiccabbagecrew, kteří jim dali duši. Když se klobouky vrátily zpět ke mně, abych je dokončil a našil na ně štítky, byl jsem ohromen, jak si kluci s klobouky vyhráli. Každý kus byl originál, žádné dva klobouky nebyly stejné. Myslím, že by se nenašel člověk, který by mohl říct ,,mně se nelíbí ani jeden". Na konec článku jsem vybral pár kusů, které se líbily mně osobně nejvíc.

PS: Klobouky můžete zakoupit na e-shopu www.bonghemia.cz nebo osobně na kamenných pobočkách Bonghemia v Česku i na Slovensku. Ale neváhejte, už mizí!

CO NA NĚ ŘÍKÁTE?!