Módní značky #4 PLAYPAPER - kolekce nebo umělecké dílo?

27.12.2023

S rokem 2023 přišla spolupráce, která mi doslova rozzářila dílnu barvami! Spolupráce s Playpaper byla spíše uměleckým počinem než šitím módní kolekce. Abych Vás více uvedl do děje, povím Vám prvně něco o samotném projektu Playpaper. 

Playpaper

 Jedná se o pražské art studio, kde si můžete vytvořit vlastní obraz i bez výtvarného nadání! Zábavná malba nejen na plátno, kdy pomocí kyvadla, rotace a dalších technik vytvoříte originální dílo bez potřeby uměleckých schopností. Fascinující dílo zvládnou vytvořit i děti! Určitě doporučuji navštívit jejich webové stránky www.playpaper.cz .

Galaxie barev

 To však není vše, naše spolupráce měla být součástí spuštění nového projektu, který nese název Galaxie barev. Tento projekt tvoří 12 interaktivních exponátů, které Vás zavedou do nekonečného vesmíru plného zářících barev a světelných efektů. Každá expozice je interaktivní a nabízí neuvěřitelný zážitek plný objevování.

www.galaxiebarev.cz 

Počátek spolupráce

 Celé to začalo e-mailem od paní Petry, jež si přála vytvořit nový merch v podobě triček, mikin, šatů a tašek. Po shlédnutí webových stránek Playpaper, jsem nemohl jinak, než souhlasit a doufat, že vše klapne, protože mi bylo jasné, že výsledek bude prostě super a chtěl jsem být jeho součástí. V případě, kdy jsou klienti z druhého koutu republiky, snažím se přípravu spolupráce maximálně řešit na dálku a šetřit jim cestu. Zde šlo ale o merch, což je velmi obsáhlé téma a je potřeba s klientem absolvovat alespoň jednu osobní schůzku. A tak se i stalo. Přestože je Petra z Prahy, udělala si cestu a sešli jsme se u mě na brněnském showroomu, kde jsem s ní rád prokonzultoval vše možné i nemožné a konkrétně ji seznámil se všemi kroky, které spolu budeme v rámci přípravy merche absolvovat.

 Hlavním Petřiným požadavkem bylo nejen co nejkvalitnější ušití, ale i prvotřídní materiál. Kvalitní měl být i potisk, aby měl krásné barvy a byl odolný vůči seprání. Vzhledem k mým zkušenostem jsem hned věděl, s kým budeme spolupracovat. Doporučil jsem firmu Takoy ( www.takoy.cz), od které úplety a teplákoviny odebírám už dlouhé roky a svojí kvalitou patří mezi špičky v oboru. Z předchozích zakázek pro módní značky jsem také věděl, že nemají problém potisknout látky i grafikou dodanou od klienta. A co si budeme povídat, komunikace s nimi je vždy rychlá, vstřícná i milá, což je dnes už vzácností.

Pak už zbývalo jen vše odstartovat.

Start a proces

 Petře jsem dodal potřebné informace k potiskům a ona si vzala za úkol zpracovat se svým grafikem umělecká díla, které vznikla v ateliéru Playpaperu. Dále se nebála ani vybrat si materiál a řešit vzorky a finální potisk látek s firmou Takoy, kterou jsem ji předem domluvil. Tím nebála chci říct, že chápu, že pro lajka nemusí být vždy snadné se zpočátku zorientovat v typech materiálů, jejich gramážích a složení atd. U Petry šlo ale vidět, že má manažerské schopnosti a spoustu věcí zvládala i tzv. po vlastní ose, bez toho aby se mě ptala, což mi dalo více prostoru pro chystání střihů a šití prototypů, u kterých jsem si musel mnohdy hrát s rozvržením grafik tak, aby na výsledném oděvu vypadali co nejlépe.

 Některé modely prototypů jsme si poslali mezi sebou s různými komentáři i 3x, než se přešily a splnily očekávání nás obou, ale když chcete mít něco perfektní tak je to takto v pořádku.

 Pak jsem přestupňoval střihy na různé velikosti a už se šilo po více kusech. Už to trochu zestručňuji, ale nemůžu se dočkat až uvidíte výsledek téhle spolupráce :D.

Podařilo se nám takto zhotovit nejen parádní trička ale i triko-šaty, mikiny, skládací tašky a také pánské plavky!

Zdroj interiérových fotografií: www.galaxiebarev.cz