Podporuji #1 Novorozenecké čepičky do porodnice FN Brno - Obilní trh

08.01.2021

Můj postoj

Protože v rámci svého podnikání rád pomáhám lidem, rozhodl jsem se, napsat sérií článků s názvem podporuji, kde ukážu, koho podporuji či komu pomáhám i tak nějak nad míru. Když mohu, vybírám si projekty, v kterých mohu pomáhat spíše vynaložením svého času ve formě práce. Sice nejsem škrt, ale když jste:

  • Řemeslná firma o jednom zaměstnanci.

  • Otec malých dvojčátek, z mého pohledu, abych byl přesnější, tak spíše bych ty dvojčátka označil jako hyperaktivní tasmánské čerty pobíhající i po stropě. Když se k tomu přidá, že mě občas pokousají a poškrábají, tak je příměr výstižný, ale to se zahojí a nadále je miluji.

  • Začínající stavitel s postojem: ,,co půjde, tak si musíme udělat sami,,

Tak pro Vás ušetřené peníze mají stejnou hodnotu jako vydělané, zvlášť, když jich není nazbyt. Nicméně i přesto jsem takový micro filantrop a tak pomáhám alespoň darováním svého času a řemeslného umu.

Proč zrovna čepice

 Jako každý i já jsem ovlivněn emocemi a co je více emotivní než být u narození vlastních dětí? Když jsem viděl v porodnici ty mrňata, ne o moc větší jako moje ruka, měli na sobě novorozenecké čepičky aby neprochladly. Když jsem pak jednoho dne pracoval v dílně a přemýšlel jsem nad ekologií své krejčovské dílny, tedy ne že bych na tom byl nějak tragicky, přece jen nejsem chemička znečišťující Bečvu...

A už v té době jsem vše recykloval a třídil a snažil se být zelenější než Hulk, ale i přesto. Napadla mě myšlenka, v které se vše geniálně spojilo.

 Jednalo se o zpracování všech větších kousků pletenin. Ušitím novorozeneckých čepic zrecykluji materiál, který mi bylo prostě líto vyhodit, udělám tím radost spoustě maminek a poděkuji touhle formou i porodnici na Obilním trhu, kde se narodily moje děti. Dále to potěší řadu mých klientů, protože svým nákupem i oni přispívají k uskutečnění tohoto dobrého skutku.

Kolik miminek jsem již do čepiček ,,oblékl,,

 Začal jsem čepičky šít před Vánoci roku 2018, tehdy jsem jich ušil prvních 50 ks. Za ty 3 následující roky postupně stoupá zájem o moje trička, mikiny a tepláky a tak už jsem čepic ušil celkem 430 ks, přičemž jsem tomu věnoval kolem 78 hodin svého času. A jede se dál!

Pro zajímavost

 Ani ty nejmenší odřezky látek neházím do koše. Dávám je za odvoz firmě ARCA (www.arca-chrast.cz) , která je zrecykluje na textilní trhaninu, která se pak využívá v automobilovém průmyslu, v textilním průmyslu, ve stavebnictví, při výrobě nábytku a v dalších odvětvích a oborech.

Čepice je možné i koupit a tak mě podpořit

 Když někteří moji klienti čekali přírůstek v rodině, tak se ptali, jestli i nějaké čepičky neprodávám, že by si je vzali jako dárek. Pár kusů z té hromady vždy vytáhnu a dám i na e-shop, za cenu práce. Pokud byste se chtěli na čepičky podívat, podpořit mě nebo udělat někomu radost, navštivte můj e-shop.