Rekonstrukce prostor v Brně Slatině #2 Pokračování a dokončení!

27.04.2018

 V tomto článku se dozvíte pokračování a konečně se pochlubím i výsledkem, který stál za tím řemeslnickým sprintem. Tak jdeme na to!

11. - 12. PRACOVNÍ DEN

 Dojel Zdenek a já ho jako vždy uvítal slovy: Zase jedeš dělat bordel? A pustili jsme se do práce. Zdenek se pustil do řemesla, ve kterém je kovaný, a kterým se i živí. Do elektřiny.  Já si vybral práci se dřevem, přece jen, pokud má někoho pokopat elektřina, je lepší, ať je to ten druhej. Dle fotek to sice vypadá, že to celé oddřel v tyto dny Zdenek, ale já, věřte nevěřte, vyráběl konstrukce z trámů, aby se zakryly nevzhledné spletence trubek hyzdící každou místnost. 

 Zdenek postupně oddělal staré zářivky. Ty stejně dávaly světla, že bych rovnou mohl dělat u petrolejek a vyšlo by to na stejno. Na dobrém osvětlení si potrpím, je to pro mě jako krejčího, hned po kvalitních strojích a velkém stolu ta nejdůležitější věc. Zdenek natáhl nové elektrické rozvody, jak na světla, tak na vypínače a namontoval zářivky. Jak vidno na fotkách, šlo mu to, klukovi ušatému, že?

13. PRACOVNÍ VEČER

 Tento večer jsme zaklápěli se Zdenkem a taťkem vytvořené konstrukce. Později bych chtěl ještě pomocí rohových lišt hrany začistit, ale zbývalo už jen pár dní do stěhování, a tak se to muselo odložit na jindy.

14. PRACOVNÍ VEČER

Výmalba zdí a natírání oken na bílo.

15. PRACOVNÍ DEN

 Dojel instalatér Tomáš a nainstaloval umyvadlo. Malý tip, když Vám prodavačka říká, že takové umyvadlo má i doma a že v něm myje nádobí, tak zřejmě pěkně kecá. Umyvadlo s tímhle mírným sklonem je dobré leda tak aby jste si nad ním vyčistily zuby, ale když v něm chcete umývat nádobí, tak je dobré mít připravené suché kalhoty, protože jakmile bude všechno nádobí čisté, v rozkroku budete mít už cca 2 litry vody.

Vše co muselo být hotové před stěhováním se úspěšně stihlo a mohlo se začít vše převážet.

16. - 17. PRACOVNÍ DEN

Montážní práce a vrtání, z kterého jsem měl pořád nervy. Snažil jsem se toho na vrtání vždy předchystat co nejvíce, aby se to udělalo jedním tahem, protože častým vrtáním v paneláku si moc přátel nenaděláte. Celkově tohle bylo na celé rekonstrukci nejhorší. Už jen najít ten ideální čas, kdy vrtání bude obyvatelům domu nejméně nepříjemné, byl oříšek. Popravdě, žádný takový čas ani neexistuje. Z logiky věci nevrtáte ráno, protože lidi si chtějí o víkendu přispat a ve všední dny mohou mít po noční. Navečer chtějí mít též klid. U obědu chtějí mít též klid. Pak tedy vyberete časy mezi tím, ale začnou chodit sousedi s tím, že v tu konkrétní hodinu dávají děti spát nebo naopak lidi důchodového věku mají v televizi své TOPovky a nechtějí být rušeni, protože se má vysílat premiérový díl, v pořadí 2381, který bude určitě dle upoutávek dech beroucí. Nejlepší na tom je ještě fakt, že jakmile na začátku prací dáte na nástěnku, (samozřejmě jako jediní) oznámení o provádění stavebních prací a omluvu za případný hluk, nemálo lidí toho využije a začnou provádět nejrůznější práce spojené s vrtáním a řezáním také. Tak že pak ze 2/3 Vám chodí lidi nadávat nebo Vám píší vzkazy na nástěnku za dny, kdy jste v domě ani nebyli.

18. PRACOVNÍ DEN

 Od Michala, kterého jsem zmiňoval již v předchozím článku, jsem si nechal na zakázku zhotovit nástěnný věšák na oděvy a od stolaře zase police a stěnu. A kdo nedojel na bílém koni, teda v postarším Superbu, mi vše navrtat? Jasně, Zdenek! Krom toho jsme na zeď hodili ještě zrcadlo. Teda jemně přiložili, protože se zrcadlem se házet nevyplácí. Střepy přináší smůlu, i když tu jsem pak ještě měl i tak. Protože pár měsíců po dokončení mě vytopil soused a ne vše už vypadalo tak parádně jako na fotkách níže. Ale co už, to se spraví!

JAK VYPADAL SHOWROOM PO REKONSTRUKCI

 Je hotovo! K showroomu. Ohyzdnosti byly zamaskovány, nová podlaha, pohodlná pohovka pro klienty ale i pro mě, kdyby mě žena vyhodila z domu... Výklopná televize na prezentace. A co nejde vidět na fotkách je levá strana místnosti, kde jsou navrtané závěsné systémy typu Variant od firmy Spona, které nyní slouží na vystavení i uskladnění látek. Mimochodem to doporučuji, úžasná skládačka pro ty, kteří potřebují maximálně hospodařit s úložným prostorem. Například polici lusknutím prstu snadno vyháknete a posunete do jiné výšky.

JAK VYPADALA KREJČOVSKÁ DÍLNA PO REKONSTRUKCI

 Luxusně prosvětlená krejčovská dílna s novou podlahou. Velký stůl na střihačské práce, vyroben na míru od stolaře. Nicméně malá rada pro domácí hobby švadlenky/krejčí. Ikea prodává dřevěné, výškově nastavitelné kozy (na první fotce pod levým stolem), na které stačí pouze dát desku a máte vysoký stůl, u kterého se nemusíte hrbit, a který je možné snadno uklidit, Pokud Vás zaujaly dekorace nalepené na zdi (jelen, mapa a ptáčci), tak ty jsem si vyřezal z linolea, co zbylo z položené podlahy a tmelem nalepil. A koho by zajímalo, kde se dají koupit tak velké, nástěnné držáky na nitě, tak to je z části také improvizace a důvtip. U firmy Spona, kterou jsem již zmínil si koupíte kovovou SÍŤ 5 mříž a k ní nakoupíte SÍŤ 5 háčky, které je potřeba naohýbat ve svěráku dorovna a tím Vám vzniknou držáčky na špulky nití.

 Ještě mám v plánu pár dodatečných předělávek a prostory ještě hodlám doladit k lepšímu. Především showroom bych chtěl v budoucnu za pomoci stolaře posunout o pár levelů výše, je to jen otázka peněz ale slibuji, že změnu uvidíte nejen zde v blogu, v podobě článku, ale hlavně při osobní návštěvě krejčovství. Děkuji, za pozornost a mějte se krásně!