Staré do koše nepatří #1 Košile - výměna límce a manžet

06.02.2017

 Často mi píšete a přicházíte ke mně s oděvem, který již viditelně dosluhuje a udělá víc ostudy, než parády, ale navzdory tomu je Vaším oblíbeným kouskem v šatníku. Většinou si přejete ušít podle něj oděv nový, zejména proto, že Vám vyhovuje jeho střih a cítíte se v něm dobře. V takovém případě se nejčastěji snažím najít podobný materiál a střih ze starého oděvu "okopíruji" a zhotovím nový. Jsou však případy, kdy si ze všeho nejvíce přejete Vás oblíbený kousek zachránit. Proto jsem se rozhodl začít psát i články s názvem ,,Staré do koše nepatří", které budou zaměřené na renovaci a opravu obnošeného oblečení, jelikož i já jsem zastánce recyklací a ekologických řešení. V dnešním článku Vám ukážu, jak vypadá výměna opotřebovaného límce a manžet u košile.

JAK VYPADAL ODĚV PŘED OPRAVOU

 Na fotografiích níže můžete vidět původní opotřebovanou manžetu s límcem, které si klient přál vyměnit. Na první fotografii odpárávám páráčkem původní manžety, abych mohl všít manžety, které jsem následně ušil z nového materiálu.

JAK VYPADAL ODĚV PO OPRAVĚ

 Na základě předložené nabídky materiálů si klient k opravě vybral bílý materiál s obdobně tkaným vzorem, jaký měla jeho milovaná košile. Klient si přál zhotovit jiný typ límce s názvem "British spread". Knoflík ve stojáčku jsme mírně posunuli, jelikož zmínil předchozí problém s jeho zapínáním. Knoflíky u manžet i límce si přál použít původní. V případě výměny manžet za nové si klient mohl též vybrat, zda nechce zhotovit manžety širší v obvodu. U košil šitých na míru se například zhotovuje o 1-1,5 cm širší levá manžeta a to v případě, že klient nosí hodinky a přeje si aby manžeta přes ně sjela a zakryla je..