Staré do koše nepatří #2 UPCYKLACE - vesty a bundy ze starých džín

15.02.2021

Mám pro Vás další článek ze série Staré do koše nepatří. Tentokrát se nebudeme věnovat záchraně starých věcí formou opravy ale tzv. upcyklace. Ptáte se, co je to upcyklace? Upcyklace je přepracování něčeho, co již dosluhuje, na něco ,,nového,, a parádního! V tomto příspěvku bych Vám rád ukázal výsledky mojí oblíbené výzvy a hry se starými džínami od klientů.

Začátek je vždy stejný, vytvořím si střih na oděv, který by si klient přál. Poté se nechám vést vzhledem sarých, dodaných džín a hledám, co je na nich nejdominantnější a na nově ušitém výrobku by nemělo chybět. Snažím se střih upravit tak, abych mohl využít například zipů, nakládaných kapes nebo použít přednostně materiál, který má pestrou kresbu. Dávám si však vždy pozor, aby vybraný materiál byl stále kvalitní a nebyl nošením zesláblý a příliš opotřebovaný, a to proto aby nový výrobek sloužil co možná nejdéle. Když se navíc ještě nově vzniklý oděv spojí s jedinečnými galanterními doplňky, kterých mám v nabídce stovky, nezřídka se stane, že výsledný kousek si klient zamiluje ještě více než ten původní.  

Tip: jedinečnou galanterii si nesyslím jen pro své klienty, ale také ji nabízím všem kolegům prostřednictvím e-shopu www.topnasivky.cz

MOTORKÁŘSKÁ VESTA

První ukázka je upcyklovaná pánská vesta pro milovníka a fanouška motocyklů Harley Davidson, za kterou se otočí všichni z moto gangu. Do nakládaných kapes se vlezlou jak doutníky tak šrajtofle.

VESTA DVOU TVÁŘÍ

Když se nemůžete rozhodnout zda jít za frajera nebo za slušňáka, tak tahle vesta to rozhodne za Vás.... 

DŽÍNOVÁ BUNDA S MASIVNÍM ZIPEM

Bunda, kterou jsem si upcykloval pro sebe, ale než opustila krejčovskou dílnu, zamiloval se do ní jeden z mých klientů. Výměnou za toho jednoho spokojeného klienta mi tak ve skříni zůstalo jedno prázdné ramínko, ale já si zase něco vymyslím!

DÁMSKÁ UPCYCLE BUNDA F*CK

Na závěr tu mám na ukázku ještě tuhle dámskou bundu, která už na první pohled prozradí, že žena, která ji nosí není žádná křehká květinka.

HESLO TEDY ZNÍ, NEVYHAZUJTE, UPCYKLUJTE!